На Тринитију одржана комеморативна седница посвећена Михајлу Спорићу

У суботу, 18.01. 2020. године на Тринити колеџу одржана је комеморативна седница посвећена Михајлу Спорићу. Комеморацији су присуствовали породица, пријатељи из Србије и из Велике Британије, професори, велика заједница студената и бројни људи који су познавали Михајла.

Catherine Barnard, сениор тутор професор је рекла да ће Тринити колеџ установити награду за најбољег студнета физике која ће носити име Михајло Спорић. О Михајлу су говорили бивши ученици Математичке гимназије, Стефан Ђорђевић и професор Зоран Хаџибабић који је Михајлу био и супервизор из физике и који је био на челу пројекта у коме је и Михајло учествовао.  Поред бројних професора, комеморацији су присуствовали и актуелни Мастер Тринити колеџа професор Dame Sally Davies, као и бивши Мастер професор Gregory Winter, добитник Нобелове награде.

• /uploads/attachment/vest/103/kembridz-sporic.jpg