Војислав Глигоровски добитник Светосавске награде

Војислав Глигоровски, бивши ученик Математичке гимназије који је матурирао 2014. године, а сада студент на докторским студијама у Лозани је добитник овогодишње Светосавске награде. Војислав је добитник ове награде за постигнућа током студија и промоцију високог образовања. Докторант на Савезном политехничком институту у Лозани. Паралелно је студирао и завршио Биолошки и Електротехнички факултет на Универзитету у Београду, оба са просеком 10,00. Макс Планк Институт за молекуларну ћелијску биологију и генетику у Дрездену доделио му је прву награду за најбољи рачунарски модел успостављања поларности ћелије. Добитник је награде Биолошког факултета за постигнуте изузетне резултате и промоцију факултета, као и Електротехничког факултета за најбољег дипломираног студента на Одсеку за сигнале и системе.

Честитамо Војиславу!