Наши ученици одржали радионице у ОШ "Бранко Радичевић" у Батајници

У оквиру акције "МГ и Фондација Алек Кавчић за децу Србије" у ОШ “ Бранко Радичевић“ у Батајници, у периоду 24.- 27.08.2020, у трајању од по 90 до 120 минута, одржане су радионице из математике и информатике где су ученици могли да се упознају са неким корисним идејама, а са којима се вероватно нису сусретали на редовној настави, а биће им корисне у каснијим разредима, као и на такмичењима. С обзиром на заинтересованост деце различитих узраста (почевши од будућих петака до будућих осмака), као и на тренутне мере опреза због епидемиолошке ситуације, ученици су били подељени у две групе од по 10-11 ученика.

Предавања која су одржана:

• Понедељак, 24.08. – математика Kонгруенције по модулу Kомбинаторна геометрија
  • Уторак, 25.08. – математика Неједнакости међу срединама Пикова теорема Математичке игре
  • Среда, 26.08 – информатика Бинарни бројевни систем Алгоритми
  • Четвртак, 27.08. – информатика Задаци из програмирања Ц++ Аритметика бинарног система

Радионицу су држале: Лена Богдановић 2ц и Уна Јаћимовић 4а.

• /uploads/attachment/vest/113/batajnica.jpg